Сертифікаційна робота (тест ЗНО) з української мови та літератури може складатися з двох рівнів: базового та поглибленого.
Нагадаємо, що у розділі ЗНО 2015 з української мови і літератури опубліковано відповіді(неофіційні) з тесту ЗНО з української мови і літератури. Офіційні відповіді будуть опубліковані завтра, 25 квітня.
Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 104 бала базовий рівень, максимум – 136 балів поглиблений рівень). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.
ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ
Сертифікаційна робота базового рівня з української мови і літератури містить 58 завдань. Тест ЗНО з української мови і літератури базового рівня складається із завдань трьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності та одного завдання з розгорнутою відповіддю (власне висловлювання).
Завдання з вибором однієї правильної відповіді базового рівня – до кожного із завдань подано чотири або п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Тест містить 48 завдань цієї форми (№1–23, 29–33, 34–53), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.
Завдання на встановлення відповідності базового рівня – до кожного завдання подано інформацію, позначену цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами та буквами (утворити “логічні пари”). До базового тесту з української мови і літератури включено 9 завдань цієї форми (№24–28, 54–57), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (“логічну пару”); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.
Завдання з розгорнутою відповіддю (№58) – завдання цієї форми передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного аргументативного висловлення на дискусійну тему. Робота, що не відповідає темі власного висловлення, оцінюється в 0 балів. Робота обсягом до 100 слів оцінюється в 0 балів.
Завдання з розгорнутою відповіддю оцінюється від 0 до 20 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:
- 1. Теза: 0, 1 або 2 бали.
- 2. Аргументи: 0, 1 або 2 бали.
- 3а. Приклад із літератури чи інших видів мистецтва: 0, 1 або 2 бали.
- 3б. Приклад, що є історичним фактом або випадком із життя: 0, 1 або 2 бали.
- 4. Логічність, послідовність: 0, 1 або 2 бали.
- 5. Висновок: 0, 1 або 2 бали.
- 6а. Орфографія та пунктуація: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
- 6б. Лексика, граматика та стилістика: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО, правильновиконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури базового рівня, – 104.
Сертифікаційна робота з української мови і літератури поглибленого рівнямістить 16 додаткових завдань: завдання з вибором однієї правильної відповіді, завдання на встановлення правильної послідовності та завдання з короткою відповіддю.
Завдання з вибором однієї правильної відповіді поглибленого рівня – до кожного із завдань подано чотири або п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Тест поглибленого рівня містить 4 завдання цієї форми (№59–62), що оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.
Завдання на встановлення правильної послідовності – до кожного завдання подано перелік явищ (фактів), позначених буквами, які потрібно розташувати в правильній послідовності, де перше явище (факт) має відповідати цифрі 1, друге – цифрі 2, третє – цифрі 3, четверте – цифрі 4. Тест поглибленого рівня містить 4 завдання цієї форми (№63–66), що будуть оцінені в 0, 1, 2 або 3 бали: 3 бали, якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 2 бали, якщо вказано першу та останню події; 1 бал, якщо вказано або першу, або останню подію; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь або відповідь на завдання не надано.
Завдання з короткою відповіддю – завдання цієї форми передбачає відповідь на поставлені до тексту запитання з використанням інформації з тексту, а також застосування знань і вмінь з курсу української мови.
До кожного завдання учасник зовнішнього незалежного оцінювання має самостійно сформулювати відповідь і записати її в бланку відповідей Б+ (поглиблений рівень). Тест ЗНО з української мови і літератури поглибленого рівня містить 8 завдань цієї форми (№67–74 – поглиблений рівень), що будуть оцінені в 0, 1, або 2 бали: 2 бали, якщо надано повну правильну відповідь на поставлене запитання; 1 бал, якщо надано неповну відповідь; 0 балів, якщо відповідь відсутня або вона не правильна.
Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури поглибленого рівня, – 136.
ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ
Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.
Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюються Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».
Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше ніж через 21 день після завершення тестування. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з української мови та літератури.
При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з української мови і літератури. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.
Слід зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років не має сенсу. Рейтинговий бал може відрізнятися на десятки балів враховуючи різну кількість тестових завдань, застосування порогового бала та різні рівні тестів. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитись за наступним посиланням.
Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1-12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування української мови та публікується не пізніше ніж через 21 день після проведення тестування.
http://osvita.ua
Do you understand there's a 12 word sentence you can communicate to your man... that will trigger intense emotions of love and impulsive attraction for you buried inside his heart?
ВідповістиВидалитиBecause hidden in these 12 words is a "secret signal" that triggers a man's instinct to love, cherish and look after you with all his heart...
12 Words That Trigger A Man's Desire Response
This instinct is so built-in to a man's mind that it will make him work harder than ever before to build your relationship stronger.
Matter-of-fact, fueling this all-powerful instinct is absolutely binding to achieving the best ever relationship with your man that once you send your man one of these "Secret Signals"...
...You'll soon notice him open his heart and soul to you in such a way he never expressed before and he'll recognize you as the only woman in the world who has ever truly appealed to him.